Zamknij
REKLAMA

Magiczny Festiwal Światła w Rumi [ZDJĘCIA]

10:46, 23.07.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Wyjątkowe pokazy laserowe i świetlne iluminacje. Przy Miejskim Domu Kultury w Rumi zorganizowany został Festiwal Świtała, który stanowił drugą odsłonę tegorocznego „Lipca w Rumi”. Dodatkową atrakcją sobotniej nocy był teatr ognia.

Już od godziny 22, spacerujące po Parku Starowiejskim osoby, mogły podziwiać jego metamorfozę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oświetleniowego, niecodziennych kolorów nabrały okoliczne drzewa, staw, rzeka, młyn, most, a także siedziba MDK-u. Wielu zwiedzających stwierdzało, że zastosowane efekty świetlne powinny pozostać w tych miejscach już na zawsze.

Główna część wydarzenia rozpoczęła się jednak dopiero dwadzieścia minut później. Właśnie wtedy przy scenie letniej można było dostrzec pierwsze wiązki laserowe, zwiastujące kilkunastominutowy pokaz wzbogacony o efekty pirotechniczne.

Po niespełna godzinie od pierwszego widowiska zebrana w parku publiczność miała okazję zobaczyć drugie, zupełnie inne, laserowe show. Zostało one poprzedzone teatrem ognia w wykonaniu artystów z gdańskiej Akademii Artystycznej. Obie atrakcje zostały nagrodzone licznymi owacjami.

– Mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe połączenie światła i dźwięku. Profesjonalne pokazy laserowe z elementami pirotechniki robiły naprawdę piorunujące wrażenie – przyznaje Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Z kolei zastosowane na terenie parku oświetlenie wprowadzało magiczny nastrój. Mam nadzieję, że uda się to powtórzyć – dodaje.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia, chętni mogli skorzystać z oferty gastronomicznej oraz wziąć udział w zabawie przygotowanej przez pracowników urzędu miasta, w której nagrodami były gadżety z rumskim akcentem. Tym razem największym zainteresowaniem cieszyły się ekologiczne torby z logo Rumi.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA