Zamknij
REKLAMA

Jarmark Kaszubski przyciągnął setki osób [ZDJĘCIA]

14:32, 05.08.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Setki osób odwiedziły w minioną niedzielę park przy Miejskim Domu Kultury, by uczestniczyć w 26. Jarmarku Kaszubskim. Na miejscu czekały stoiska z rękodziełem i poczęstunkiem, konkursy oraz występy artystyczne – wszystko w nawiązaniu do regionalnej kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Cała Góra Barwinków.

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali równo o godz. 15 wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, którzy wspólnie przemawiali ze sceny. Chwilę później za sprawą chóru „Rumianie” wybrzmiał kaszubski hymn. Od tego momentu można już było korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Na chętnych czekały różnorodne stoiska z kaszubskim rękodziełem i pamiątkami, regionalna kuchnia, a także atrakcje dla całych rodzin, w tym dmuchane zjeżdżalnie, turniej kaszubskiej baśki oraz konkursy, polegające na skutecznym wbijaniu gwoździa, wspólnym namalowaniu obrazu czy zwinnym wchodzeniu na słup.

Z kolei na scenie nieustannie pojawiali się różni artyści. Przed publicznością wystąpili finaliści projektu „Rumski wokal 2019”, zespół wokalno-muzyczny Fala z Gdyni, grupa Kaszubianki z Władysławowa, kabaret Purtce, formacja Kosakowianie z Kosakowa oraz gwiazda wieczoru, czyli Cała Góra Barwników – grupa grająca muzykę reggae i ska, znana między innymi z występów w programie X Factor. Na zakończenie scenę letnią przejął DJ.

– To cykliczne wydarzenie jest świetną okazją do prezentacji dorobku kaszubskiej kultury. Poza tym uczestniczą w nim całe rodziny, a zatem różne pokolenia, co bardzo nas cieszy – przyznaje Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Mimo że frekwencja dopisała, to mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – dodaje.

Organizatorami wydarzenia byli pracownicy Miejskiego Domu Kultury oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone