Zamknij
REKLAMA

Tańcząc i śpiewając, uczyli dzieci, czym jest muzyka

20:16, 12.09.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Tysiące dzieci z niemal trzydziestu rumskich szkół i przedszkoli uczestniczyło w wyjątkowych lekcjach muzyki realizowanych w ramach cyklu pod nazwą Rumskie Spotkania Muzyczne. Podczas bezpłatnych koncertów artyści zachęcali dziecięcą publiczność do wspólnego tańca i śpiewu w akompaniamencie klasycznych instrumentów – wszystko w imię nauki!

Edukacyjny cykl realizowany był w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Podczas spotkań dzieci miały okazję usłyszeć przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej, a wśród nich utwory znane z filmów takich jak: „Pogromcy duchów”, „Król Lew”, „Upiór w operze”, czy też muzykę z baletu „Gajane” i opery „Gioconda”.

Dodatkowym walorem edukacyjnego cyklu jest możliwość porozmawiania na żywo z artystami, którzy chętnie dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i pasją. Publiczność poznała też ciekawostki związane z filmowymi i muzycznymi produkcjami, a także podziwiała profesjonalne pokazy taneczne.

Wszystko to było możliwe dzięki obecności i zaangażowaniu aktorów oraz tancerzy z Teatru Muzycznego w Gdyni, zespołu tańca „Masta Dance” pod kierunkiem Marty Miotke, a także instrumentalistów z całego Pomorza, w tym zespołu perkusyjnego Trio Per Ka. Spotkania prowadził dyrektor artystyczny cyklu Marek Gerwatowski.

– Sama pamiętam występy teatralne czy koncerty, które jako dziecko oglądałam wraz z klasą, jeszcze w podstawówce. Właśnie w takich momentach budziła się we mnie chęć śpiewania i tańczenia. Bardzo się cieszę, że mogłam sobie przypomnieć, jak to było za moich młodych lat – przyznaje Agnieszka Król-Karecka, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni. – To wspaniałe, że realizowane są takie inicjatywy i są jeszcze ludzie, którym zależy, by kształcić nasze pociechy w takich kierunkach, zaszczepiając w nich zamiłowanie i pasję do sztuki – dodaje.

Organizatorami cyklu, objętego patronatem burmistrza Michała Pasiecznego, są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Rumskie Spotkania Muzyczne oraz urząd miasta.

– Jestem szczęśliwy, że już czwarty rok z rzędu dzieci i młodzież tak licznie biorą udział w tych koncertach, że ta forma edukacji muzycznej bardzo się przyjęła, że publiczność jest chętna do czynnego udziału w naszych spotkaniach i wspólnie z artystami śpiewa, a ciekawe aranżacje porywają widzów do tańca – mówi pomysłodawca i reżyser wydarzenia Marek Gerwatowski.

Rumskie Spotkania Muzyczne to inicjatywa, która rozpoczęła się w 2012 roku, wraz z koncertem zorganizowanym z okazji nadania praw miejskich Rumi. Celem wydarzenia jest przybliżenie muzyki klasycznej oraz różnych gatunków muzycznych mieszkańcom i gościom Rumi. Repertuar koncertów obejmuje przede wszystkim muzykę klasyczną i operową, a także operetkową, musicalową, filmową, a nawet rozrywkową. Dzięki temu grono odbiorców jest równie różnorodne.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone