Zamknij
REKLAMA

Krzesimir Dębski i Zagan Acoustic w Wejherowie

12:00, 01.10.2019 | D.D.
Skomentuj
mat.prasowe
REKLAMA

W kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbędzie się nietuzinkowe wydarzenie muzyczne, które będzie miało miejsce w niedzielę 6 października o godzinie 19:15. Wstęp wolny.
Koncert organizowany jest w ramach II Festiwalu Muzycznego „Niepodległa wielu wymiarów”. To projekt kulturalny, na który składa się 11 wydarzeń artystycznych, realizowanych w 10 miejscowościach województwa pomorskiego. Wydarzenie artystyczne chce pokazać polską kulturę, sztukę i tradycję jako oryginalną i złożoną strukturę, która wbrew stereotypom nie skończyła się na Adamie Mickiewiczu czy Fryderyku Chopinie i nie ogranicza się do powielania utartych szablonów, ale żyje i nadal się rozwija.

Organizatorem festiwalu jest działające od 2012 roku Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, które zajmuje się promowaniem kultury i młodych artystów na terenie Pomorza i całego kraju. Na festiwalu muzycznym w wejherowskim kościele wystąpi kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny Krzesimir Dębski oraz zespół Zagan Acoustic w składzie: Paweł Zagańczyk – akordeon, Joachim Łuczak – skrzypce, Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy i altowy oraz Jarosław Stokowski – kontrabas.

Patronat honorowy nad cyklem festiwalowych koncertów objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. Koncert jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA