Zamknij
REKLAMA

Szkolne wybory uczą głosowania

08:00, 04.10.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W Wejherowie i Luzinie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, aby ukształtować nawyk głosowania i promować aktywną postawę obywatelską wśród dzieci i młodzieży.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie zasiadła komisja wyborcza w składzie: Martyna Mikolcz, Karolina Mikołajczyk, Agnieszka Węska, Michalina Korosacka i Alicja Blaszke, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Po zakończeniu głosowania i podliczeniu głosów ogłosiła wszystkim wyborcom wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Roksana Potrykus z klasy VIII E a z-cą przewodniczącej Agata Lizurej z klasy VIII D.

Na członków powołano Nikolę Piojdę z klasy VIII E, Przemysława Płotkę z klasy VI D, Karolinę Brauer z klasy VIII C, Agnieszkę Płocką z klasy VIII C i Julię Mikołajczyk z klasy VIII C. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była Lucyna Formella.

Natomiast w Szkole Podstawowej w Luzinie do boju o siedem miejsc przystąpiło 25 kandydatów z klas V i VI, którzy spełnili wymagane kryteria. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przedstawiali swoje programy na bieżący rok szkolny. Plakaty przedstawiały propozycję działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Agata Gruba, Sara Patelczyk i Kinga Kobiela. Najwięcej głosów otrzymała Michalina Dąbkowska i ona będzie pełnić funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Pozostałymi członkami zostali: Antonina Hirsz (klasa V F), Wiktoria Wołodko (klasa VI E), Zuzanna Szulta (klasa V E), Nikodem Socha (klasa VI D), Miłosz Swobodziński (klasa VI D) i Agata Rażniewska (klasa VI F). Koordynatorem wyborów był Piotr Jażdżewski. Opiekunami samorządu są nauczycielki Agnieszka Sitny, Sylwia Willa i Natalia Podwojska.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA