Zamknij
REKLAMA

Jesteś twórcą kultury? Zdobądź stypendium

08:27, 17.10.2019 | A.W
Skomentuj zdj. ilustracyjne (www.pixabay.com)
REKLAMA

Chcesz wydać tomik wierszy, stworzyć wystawę plastyczną, nagrać płytę czy zrealizować projekt multimedialny? Złóż wniosek o stypendium marszałka dla twórców kultury z budżetu województwa pomorskiego w roku 2020.

Stypendia dla twórców kultury przyznawane są przez województwo pomorskie od 2002 roku i cieszą się wielką popularnością wśród pomorskich artystów niezależnie od ich wieku, dorobku czy dziedziny, którą reprezentują. Stypendium przyznawane jest osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Przystępując do konkursu, należy wypełnić wniosek opisujący projekt, który ma być zrealizowany, dołączyć życiorys artystyczny i dokumentację dotychczasowego dorobku twórczego.

Formularze wniosków o stypendia można pobierać w sekretariacie Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Informacji na temat konkursu o przyznanie stypendiów dla twórców kultury w roku 2020 udzielają: Renata Wierzchołowska, tel. 58 32 68 284 oraz Grażyna Bonisławska, tel. 58 32 68 286 – Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wnioski rozpatruje komisja doradcza, przedstawiając swoje opinie zarządowi województwa pomorskiego, który podejmie decyzję o przyznaniu stypendiów w terminie nie dłuższym niż miesiąc od otrzymania opinii komisji doradczej i jest to decyzja ostateczna, od której nie przysługuje odwołanie.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA