Zamknij
REKLAMA

Jan Paweł II oczami zdolnych dzieci i młodzieży

18:00, 20.10.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

W Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II - Wstańcie, Chodźmy!”. Spośród 127 nadesłanych na konkurs prac nagrodzono 41.

Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oswiatowo-Wychowawczych w Wejherowie Mariola Błaszczuk przywitała zgromadzonych gości, laureatów i opiekunów cytatem polskiego papieża. Na wstępie przygotowane zostały zagadki, które dotyczyły najważniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła II. Za poprawne odpowiedzi przysługiwał drobny upominek.

Wśród szkół podstawowych z klas I-III zwyciężyły Blanka Kreft z Wyszecina i Julia Brzozowska z Rumi. Drugie miejsce zajęły Zuzanna Chmiel z Koleczkowa i Magdalena Funk z Góry. Trzecie miejsce przypadło Nel Murczyńskiej z PZPOW i Mai Konkol z Kębłowa. Natomiast wśród klas IV-VI wygrały Marcelina Wilanowska z PZPOW i Anna Glińska z Wejherowa. Drugie miejsce zajęli Maja Budniewska z Koleczkowa, Nikola Ziera z Wyszecina i Hubert Wydrowski z Orla, a trzecie miejsce otrzymali Julia Wurl z Kębłowa, Małgorzata Mrzygłocka z Wejherowa i Wiktor Matyjasik z Orla.

Laureatką pierwszego miejsca z klas VII-VIII została Hanna Łojek z Łęczyce. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Czarnecka z Góry, a trzecie miejsce Kacper Klawikowski z Łęczyc. Natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężyły Patrycja Stańczyk z PZS nr 1 Wejherowo i Wiktoria Lubocka z PZS nr 3 Wejherowo. Drugie miejsce zajęli Jakub Mazurek z PZS nr 1 Wejherowo i Karolina Cholch z PZS nr 3 Wejherowo. Na trzecim miejscu znaleźli się Małgorzata Kohnke z PZS nr 4 Wejherowo i Martyna Mazur z PZS nr 1 Rumia.

Nagrody w postaci książek i upominków papieskich ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Całą uroczystość uświetnił występ wychowanki koła Studia Wokalnego, prowadzonego przez Monikę Kitel - Aleksandry Hutnik, która zaśpiewała trzy utwory przy akompaniamencie Tymoteusza Żywickiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

pikipiki

2 1

Impreza religijna na koszt samorządu - niezbyt inteligentne . Impreza na temat polskich noblistów itd -to jest nauka ,a tłuczenie tematu o kulcie religijnej jednostki co wnosi ? Jeszcze aby to wszystko była prawda ,ale niestety nie .Czy dzieci mogą się wypowiedzieć nt pedofilii w kościele za czasów rządzenia kościołem przez pana Wojtyłę? Pytanie retoryczne,wiadomo ,że nie . Tylko dzieciom wodę z mózgu robią - uczyć -tak ,ale całą prawdę ,a nie wybiórczo 10:55, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

1 1

Brawo dzieciaki super gratuluję ??? 07:19, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA