Zamknij
REKLAMA

Najmłodsi uczyli się segregacji odpadów

09:00, 04.11.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

O zasadach prawidłowej segregacji dowiedzieli się uczniowie klasy zerowej i pierwszej ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie. Pogadanka informacyjno-edukacyjna w Urzędzie Miasta w Redzie dotyczyła prawidłowego segregowania odpadów.

Uczniowie dowiedzieli się o kolorach segregacji i rodzajach odpadów. Wykonali również zadania konkursowe, związane z tą tematyką. W nagrodę za zaangażowanie dostali gadżety proekologiczne i edukacyjne m.in. torby płócienne, gry planszowe Eko Reda, kamizelki odblaskowe i czapki, a także długopisy i kolorowanki.

Przygotowana przez pracowników Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi pogadanka miała na celu przybliżenie dzieciom ważnego tematu, jakim jest prawidłowa segregacja odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie w formie recyklingu.

–Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance i z zainteresowaniem słuchały tematu – mówi kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Grażyna Lemańczyk. - W ramach działań proekologicznych wszystkim rozdaliśmy ulotki o zasadach segregacji każdej frakcji odpadów, która obowiązuje w naszym mieście.

Atrakcją pogadanki edukacyjnej była również prezentacja multimedialna, która przypomniała dzieciom, jakie są rodzaje odpadów, kolory worków i pojemników, co do których należy wkładać posegregowane śmieci.

Na zakończenie wizyty w urzędzie, uczniowie zwiedzili gabinety burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego i jego zastępcy Haliny Grzeszczuk oraz sekretarza miasta Hanny Janiak, gdzie zostali mile przyjęci i obdarowani słodyczami oraz zawieszkami odblaskowymi. Najmłodsi odwiedzili również salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego i salę narad Rady Miejskiej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone