Zamknij
REKLAMA

Pasowani symbolicznym ołówkiem

12:30, 04.11.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej Nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. Na ceremonię przybyli zaproszeni rodzice pierwszoklasistów oraz nauczyciele. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, który powitał wszystkich zebranych i skierował miłe słowa do uczniów.

-To wyjątkowe wydarzenie, gdyż to pierwsze pasowanie pierwszoklasistów w naszej szkole, bo wcześniej było tutaj gimnazjum – mówi dyrektor Kazimierz Bistroń.

Uczniowie trzech klas pierwszych A, B i C przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Później przyszedł czas na najważniejszy momentem uroczystości, którym było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor placówki.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Luzinie. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne oraz rożki słodkości. Nie zabrakło też kwiatów dla nauczycielek klas ślubujących - Mirelli Musiał, Agaty Frankowskiej i Katarzyny Kamień.

Wszystkie dzieci były bardzo wzruszone i świetnie prezentowały się w strojach galowych oraz kolorowych biretach. Uroczystość pasowania została też uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone