Zamknij
REKLAMA

Stacja Kultura świętuje 101. rocznicę Niepodległej

09:31, 05.11.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Stacja Kultura została partnerem projektu pn. „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej”. Projekt realizowany jest w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” realizowanego przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży – „Rośnij Zdrowo”. W ramach przedsięwzięcia w Rumi zorganizowany zostanie m.in. spacer historyczny.

Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Jak wyglądała Dolina Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku? Dlaczego po wrześniu 1939 okoliczne wzniesienia nazywano „krwawymi wzgórzami”? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać już w najbliższą sobotę o godz. 11 podczas spaceru historycznego po Zagórzu i Szmelcie, który poprowadzi Dariusz Rybacki, administrator Cyfrowego Archiwum Społecznego Rumi, autor serialu dokumentalnego o historii miasta.

Nadto 15 listopada o godz. 18:00 Stacja Kultury zaprasza na wykład otwarty pt. „Rumia Zagórze Rewitalizacja! W poszukiwaniu tożsamości miejsca”, który wygłosi dr inż. arch. Izabela Sykta. Gościem specjalnym wydarzenia będzie arch. Jadwiga Środulska-Wielgus, prof. Politechniki Krakowskiej, znawczyni tematyki Architectura Militaris. Wstęp wolny!

Dodatkowo od 12 do 16 listopada w godzinach otwarcia wypożyczalni Stacji Kultura dostępna będzie detektywistyczna gra terenowa „Pociąg do Niepodległości” z historią w tle, poświęcona przejmowaniu dla Polski Pomorza przez Front Pomorski pod dowództwem gen. Józefa Hallera. Gra osiągalna będzie na aplikację Action Track.

Warto zaznaczyć, że cały projekt dofinansowany został ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone