Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z najbardziej znaną zakonnicą

13:00, 05.11.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
W.B.Tyniec

W sobotę 9 listopada o godz. 17:00 w auli Muzeum Archeologicznego w Gdańsku przy ul. Mariackiej 25/26 odbędzie się spotkanie z siostrą Borkowską, jedną z najbardziej znanych zakonnic w Polsce

Siostra Małgorzata jest na co dzień skromną mniszką w klasztorze benedyktynek w Żarnowcu niedaleko Krokowej. Ma jednak opinię jednej z najlepszych znawczyń historii kobiecego życia zakonnego w Polsce za co m.in. otrzymała doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W licznych publikacjach propaguje duchowość Ojców i Matek Pustyni – mnichów i mniszek, którzy w starożytności udawali się na pustynie Egiptu, Palestyny i Syrii, by tam szukać Boga. Jest też cenioną rekolekcjonistką. Publiczności dała się poznać wydając rok temu mocno kontrowersyjną książkę „Oślica Balaama”, w której krytykuje zachowania duchownych z punktu widzenia zakonnicy.

Bezpośrednim pretekstem do spotkania jest wywiad „Porozmawiajmy jak Borkowska z Borkowskim”, którego siostra Borkowska udzieliła Igorowi Borkowskiemu, znanemu wrocławskiemu dziennikarzowi. Autor będzie obecny na spotkaniu. Odbędzie się ono w przededniu 80-urodzin siostry, przypadających na 10 listopada.

Organizatorem spotkania jest Gdańska Dominikańska Szkoła Wiary przy współpracy z Opactwem Benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone