Zamknij
REKLAMA

W Redzie wspominali zmarłych muzyków

20:08, 05.11.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kaczmarek

Za nami III Zaduszki Jazzowe. Koncert poświęcony artystom, którzy odeszli, odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy poprowadzonej przez o. Marka Kiedrowicza, franciszkanina z Klasztoru Świętej Trójcy w Gdańsku i odczytaniu nazwisk zmarłych muzyków. Następnie przed redzką publicznością wystąpili najlepsi, trójmiejscy jazzmani. Zagrali i zaśpiewali: Joanna Knitter, Krystyna Stańko, Przemek Dyakowski, Leszek Dranicki, Dominik Bukowski, Piotr Góra, Artur Jurek, Janusz Mackiewicz, Krzysztof Paul, Jacek Siciarek, Tomek Sowiński, Wojtek Staroniewicz oraz Paweł Urowski.

- To niewątpliwie jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w naszym mieście, które już na stałe – mamy nadzieję – wpisało się w kalendarz wydarzeń – mówi organizator przedsięwzięcia Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie. – Zagrali dla nas najlepsi, a słuchaczy z roku na rok przybywa.

Zaduszki Jazzowe to muzyczne wspomnienie nieobecnych już artystów z kraju i zagranicy. Zwyczaj ten narodził się w pierwszej połowie lat 50. ubiegłego wieku i jest kultywowany przez polskich muzyków jazzowych do dziś. Na Pomorzu tradycyjne Zaduszki Jazzowe odbyły się dzień wcześniej, w Kościele oo. Franciszkanów w Gdyni.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone