Zamknij
REKLAMA

Młodzi aktorzy ponownie spotkają się w Wejherowie

20:21, 11.11.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Wejherowo po raz kolejny zostanie teatralną stolicą kraju. Od czwartku do soboty w Filharmonii Kaszubskiej odbywać się będzie Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, w ramach którego najlepsze amatorskie zespoły teatralne w kraju powalczą o prestiżową nagrodę Pegaza.

To już 14. edycja wydarzenia, a jeśli doliczyć do tego sześć edycji regionalnych, otrzymamy okrągłą dwudziestkę. Po raz pierwszy natomiast wręczone zostaną dodatkowe nagrody. Jedna przyznawana przez młodzieżowe jury, a druga ufundowana przez Alior Bank.

- Przed nami dwa dni prezentacji konkursowych. Będziemy gościli zespoły z całego kraju - od Suwałk, przez Lublin, po Tarnów, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem przedstawicieli naszego regionu z Trójmiasta, czy Wejherowa. Cieszymy się, że zespoły do nas wracają - jak choćby zeszłoroczni laureaci - Zespół Teatralny BIS. Tegoroczne spektakle są niezwykle różnorodne, zatem zgromadzona publiczność z całą pewnością nie będzie miała szans się nudzić. Tym bardziej, że w programie wydarzenia znajduje się cały szereg atrakcji dodatkowych, jak koncerty, pokaz charakteryzacji, strefa gier planszowych, pokazy baristyczne i degustacja pysznej kawy z wejherowskiej palarni PP Brothers - wymienia Adam Szulc, kierownik działu marketingu i promocji Filharmonii Kaszubskiej.

Jurorami podczas XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych będą: aktorka filmowa i teatralno-musicalowa oraz wokalistka - Aneta Todorczuk, aktor filmowy i teatralny - Grzegorz Sierzputowski oraz współtwórca Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA - Michał Stachowski.

W drugim dniu Przeglądu, czyli 15 listopada, Aneta Todorczuk wystąpi na scenie Filharmonii Kaszubskiej ze swoim recitalem „Projekt kOFFta”. Aktorka wybrała najbardziej emocjonalne i kobiece utwory Jonasza Kofty.

- Uczestnicy będą mogli zobaczyć na scenie też mistrza, jurora przeglądu. Recital jest jednak otwarty dla publiczności. Bilety nadal w sprzedaży, ceny przystępne, zatem każdy może sobie ten rewelacyjny wieczór zafundować – zapewnia Adam Szulc.

Który zespół w tym roku okaże się najlepszy? Jaki spektakl spotka się z uznaniem jurorów? Komu uda się rozbawić zgromadzoną publiczność do łez? O tym przekonamy się lada dzień.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA