Zamknij
REKLAMA

Podwójne złoto dla wejherowskiego chóru

09:08, 13.11.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”, działający przy Filharmonii Kaszubskiej, odniósł podwójny sukces podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere”. Zespół zwyciężył w dwóch kategoriach, tj. chóry mieszane i muzyka sakralna, uzyskując w obu z nich najwyższą punktację, a także dwa Złote Dyplomy.

Jak mówi dyrygentka chóru, było to dla muzyków nowe doświadczenie. - Po raz pierwszy w historii chóru zdecydowałam się na przygotowanie dwóch, całkowicie odmiennych programów konkursowych, które zostały zaprezentowane w jednym dniu przesłuchań – mówi Aleksandra Janus. - Mobilizacja całego zespołu i intensywna praca podczas prób zaowocowała podwójnym zwycięstwem, z czego bardzo się cieszymy.

W ramach festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Music Everywhere oraz Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku odbyło się szereg wydarzeń towarzyszących przesłuchaniom konkursowym, tj. warsztaty, koncerty i konkursy. Chór Camerata Musicale wystąpił z koncertem muzyki sakralnej w kościele pw. Św. Jerzego w Sopocie oraz wziął udział w konkursie a vista, który polegał na rozczytaniu w 24 godziny utworu skomponowanego specjalnie na festiwal.

- Z jednej strony było to wyzwanie i ogromna mobilizacja, aby sprostać takiemu zadaniu, z drugiej strony integracja całego zespołu i świetna zabawa, bo utwór miał charakter rozrywkowy – mówi dyrygentka chóru.

Jest to kolejny sukces zespołu po tym, jak w październiku Chór Camerata Musicale wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Rumi, gdzie zdobył Srebrne Pasmo w kategorii chórów mieszanych oraz Puchar Prezesa Rady Chórów Kaszubskich za wykonanie utworu w języku kaszubskim.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA