Zamknij
REKLAMA

Konkurs Literacki „Powiew Weny” rozstrzygnięty

12:17, 15.11.2019 | źródło: UM Wejherowo
Skomentuj
REKLAMA

Oliwia Lejman – w kategorii młodzieżowej, a wśród osób dorosłych: Hanna Makurat-Snuzik (poezja) i Paulina Melcer (proza) – to tegoroczne laureatki Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”.

Tegorocznemu konkursowi, który miał charakter otwarty i skierowany był zarówno do debiutantów, jak i dojrzałych autorów, mieszkających na terenie województwa pomorskiego, towarzyszyło motto: „Czas to szansa dla wolności”.

- Gratuluję wszystkim twórcom, którzy realizują swoje pasje literackie - Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Dziękuję organizatorom konkursu i jurorom, którzy angażują się i poświęcają swój czas na ocenę prac literackich mieszkańców naszego regionu. Dziękuję naszym aktorom, którzy wspaniale przedstawili fragmenty nagrodzonych tekstów.

Jak powiedziała Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie i przewodnicząca konkursu, na konkurs wpłynęło 28 prac, a oceniało je jury w składzie: Daniel Odija, Piotr Schmandt, Michał Jeliński i Krzysztof Powałka (sekretarz).

W kategorii A (młodzież do lat 19) pierwszą nagrodę zdobyła Oliwia Lejman z Wejherowa, drugą – Martyna Rutkowska z Redy, a trzecią – Wiktoria Konkel z Mechowa. W kategorii B (dorośli) w zakresie poezji pierwszą nagrodę zdobyła Hanna Makurat-Snuzik z Gdańska, drugą – Barbara Malawska z Wejherowa, a trzecią – Klaudia Janiak z Wejherowa. W kategorii B w zakresie prozy pierwszą nagrodę otrzymała Paulina Melcer z Wejherowa, drugą – Maria Krzywda z Gdańska, a trzecią – Jerzy Kozerski ze Strzepcza.

Pokonkursowe refleksje w imieniu jury przedstawił Daniel Odija.- Takie konkursy należy cenić i pielęgnować, poszerzają one bowiem postrzeganie świata – mówił pisarz. - To widać w konkursowych tekstach. Podkreślić należy także szczególnie dojrzałe teksty zaprezentowane przez młodzież.

Fragmenty nagrodzonych utworów recytowali członkowie Grupy Teatralnej „Errata”, a w części artystycznej wystąpili młodzi artyści, tj. Roksana Potrykus i Zbigniew Trusewicz.

(źródło: UM Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

1 0

Najważniejsze że pokaże się Hildek 21:14, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA