Zamknij
REKLAMA

Verba Sacra rozbrzmi w wejherowskiej kolegiacie

20:41, 17.01.2020 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz siedemnasty będzie można usłyszeć fragmenty tekstów biblijnych w języku kaszubskim. Verba Sacra Modlitwy Katedr Polskich odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 17. Księgę Powtórzonego Prawa zaprezentuje aktorka Danuta Stenka.

Verba Sacra narodziła się w 2000 roku w Poznaniu i od tego czasu w jej ramach możemy usłyszeć teksty biblijne czytane przez znanych artystów polskich w różnych katedrach i kościołach. Wraz z wejherowską edycją w 2004 roku pojawiło się czytanie Słowa Bożego pod nazwą Biblia Kaszubska.

Autorem przekładu i komentarza teologicznego jest franciszkanin, o. prof. dr. hab. Adam R. Sikora z Wydziału Teologicznego UAM. Reżyserem i autorem scenariusza jest dyrektor projektu Verba Sacra, Przemysław Basiński. Kaszubski przekład Pisma Świętego zaprezentuje tradycyjnie aktorka pochodząca z Kaszub - Danuta Stenka, a oprawę muzyczną zapewnią znani trójmiejscy muzycy, w tym roku – Cezary Paciorek, Filip Arasimowicz i Ireneusz Kreczmar oraz Tomasz Fopke i Chór Cantores Veiherovienses pod kier. Tomasza Chyły.

Organizacją tego wydarzenia artystyczno – literackiego zajmują się: Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury i Fundacja Verba Sacra. Na uroczystość zaprasza prezydent Krzysztof Hildebrandt wraz z ks. prałatem Tadeuszem Reszke.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KobraKobra

1 2

Zakończyć tą farsę. Nuda, nuda, nuda! 15:10, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone