Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy MTK będą walczyć na głosy

14:52, 20.01.2020 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Dziesięć chórów i zespołów wokalnych z powiatu wejherowskiego będzie rywalizować o nagrody finansowe w ramach V Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Tematem przewodnim wokalnych zmagań będą kolędy i pastorałki.

Jubileuszowy konkurs jest ukierunkowany na amatorską działalność wokalną dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym zamysłem przedsięwzięcia jest ukazanie śpiewu chóralnego jako formy integracji mieszkańców Małego Trójmiasta Kaszubskiego, prezentacja dorobku lokalnych chórów oraz promowanie wartości muzycznej kolęd, pastorałek i utworów o tematyce bożonarodzeniowej.

Finał odbędzie się 30 stycznia o godzinie 17:00 w Filharmonii Kaszubskiej. Finałowe utwory zostaną wykonane w języku polskim lub kaszubskim, a capella bądź z akompaniamentem fortepianu lub pojedynczego instrumentu. Jury, składające się z przedstawicieli Rumi, Redy i Wejherowa, wybierze finalistów w obu kategoriach, wśród dzieci i dorosłych. Najlepsi otrzymają nagrodę finansową w wysokości co najmniej 2 tysięcy złotych.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone