Zamknij
REKLAMA

Wszystko o energii podczas ekoakademii

12:12, 04.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Czym jest energia odnawialna? Co napędza samochód elektryczny? Czy można zobaczyć ciepło? Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu „Ekoakademia” w Rumi. Już 8 lutego dzieci dowiedzą się, skąd bierze się prąd i wykonają naukowe eksperymenty, które pozwolą zrozumieć, czym jest energia odnawialna.

W najbliższą sobotę 8 lutego „Ekoakademia” w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan zaprasza dzieci na kolejne fascynujące spotkanie z nauką. Tym razem mali uczestnicy dowiedzą się m.in., co się kryje pod pojęciem energia odnawialna. Przekonają się, że może ona pochodzić z różnych źródeł, a wykonany samodzielnie model pojazdu solarnego pozwoli maluchom zrozumieć, jak działa bateria słoneczna.

Wykonany pojazd będzie można zabrać ze sobą do domu. W trakcie zabaw i warsztatów dzieci dowiedzą się także, jak działa ogniwo elektryczne i spróbują wygenerować prąd za pomocą ogórka, metalowych płytek i przewodu elektrycznego. Sprawdzą też, czy prąd popłynie, gdy ogórki zastąpimy innymi warzywami i owocami. Wiele uśmiechu wywoła z pewnością zabawa z kamerą termowizyjną. Dzięki niej maluchy przekonają się, że ich ciało również wydziela energię i wykonają zdjęcia temperatury.

Zajęcia z cyklu „Ekoakademia” przybliżą dzieciom także zagadnienia związane z ekologią, a w popularnej grze Twister utrwalą sobie nowe zasady segregacji odpadów, by pomóc potem rodzicom w odpowiedniej segregacji domowych śmieci. „Ekoakademia” odbędzie się 8 lutego przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Udział w zabawie jest bezpłatny. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone