Zamknij
REKLAMA

Sukcesy na festiwalach i olimpiadach

19:53, 09.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie odnieśli kolejne sukcesy w Miejskim Festiwalu Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni oraz w XV Megaolimpiadzie Wiedzy. Pod koniec stycznia odbył się II Miejski Festiwal Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni Świątecznych dla klas I-III, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie.

Konkurs pozwolił uczniom pochwalić się nie tylko zdolnościami wokalnymi, ale też językowymi. W festiwalu udział wzięło 9 solistów oraz 13 zespołów wokalnych, prezentujących swoje interpretacje znanych piosenek świątecznych. Występy oceniało specjalne jury na czele z wiceburmistrzem miasta Łukaszem Kamińskim. Jury pod uwagę brało warsztat wokalny, poprawność językową oraz wyraz artystyczny.

Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowały dwa zespoły w składzie: Julia Piechowska i Annę Falkowską, które z akompaniamentem gitary zaśpiewały piosenkę „Oh Christmas Tree” oraz Maja Jasińska i Antonina Kozielska, które w duecie zaprezentowały pełną zadumy piosenkę „Mary did you know”. Ich talent wokalny oraz językowy pozwolił duetowi zdobyć drugie miejsce w kategorii „Zespół”. Oba duety do konkursu przygotowała Katarzyna Kałuża.

Natomiast uczniowie klas II i III wzięli udział w XV Megaolimpiadzie Wiedzy w Gdańskiej Szkole Podstawowej Lingwista im. Zjednoczonej Europy. Do konkursów zakwalifikowali się najlepsi uczniowie, wyłonieni ze szkolnych eliminacji. Z klas drugich szkołę reprezentowali w konkursie matematyczno-przyrodniczym Nina Kulińska i Tomasz Świeczkowski, w konkursie języka angielskiego Igor Ossowski, w konkursie ortograficznym Tomasz Terlecki i Julia Piechowska (IID).

Z klas trzecich byli to uczniowie: w konkursie matematyczno- przyrodniczym Jan Magrian i Amelia Zajączkowska, w konkursie języka angielskiego Filip Szling i Jakub Kurowski, w konkursie ortograficznym Marcin Klimaszewski i Izabella Szalk. Po konkursie uczniowie przespacerowali się ulicą Długą i zrobili pamiątkowe zdjęcia przy posągu Neptuna i gdańskich lwach. Wyniki konkursów poznamy w marcu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone