Zamknij
REKLAMA

Rocznica śmierci Jakuba Wejhera

14:28, 18.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W najbliższą niedzielę, 23 lutego w Wejherowie odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne, związane z 363 rocznicą śmierci Jakuba Wejhera. W południe zostanie odprawiona msza święta w kościele klasztornym św. Anny w intencji założyciela miasta Jakuba Wejhera oraz jego rodziny, a także udzielone błogosławieństwo boże dla miasta i jego mieszkańców.

Uroczystości z udziałem władz miasta i powiatu wejherowskiego, przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i pocztów sztandarowych rozpoczną się modlitwą i złożeniem kwiatów w krypcie grobowej rodziny Wejherów o godzinie 11:45. Następnie w świątyni o godzinie 12:00 odbędzie msza z udziałem władz państwowych i samorządowych pod przewodnictwem zaproszonego duchownego.

Na zakończenie uroczystości odbędzie się okolicznościowa akademia na placu Jakuba Wejhera wraz ze składaniem kwiatów pod pomnikiem założyciela miasta i przemówieniami zaproszonych gości.

Przypomnijmy, że Jakub Wejher zmarł 21 lutego 1657 roku w Gdańsku w wieku 48 lat. On i jego najbliżsi zostali pochowani w podziemiach zakonnych ojców franciszkanów w Wejherowie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone