Zamknij
REKLAMA

Pogrzeb Jerzego Gruzy, znanego reżysera

06:21, 20.02.2020 | U.M.Gdynia
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 21 lutego pożegnamy Jerzego Gruzę - znanego reżysera, scenarzystę filmowego i teatralnego oraz aktora, który stworzył wiele kultowych seriali. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Warszawie. Artysta spocznie na Powązkach. Jerzy Gruza zmarł 16 lutego w wieku 87 lat.

W swojej wieloletniej karierze zasłużył się dla Gdyni - przez osiem lat kierował zespołem Teatru Muzycznego w Gdyni. Został laureatem Platynowych Lwów – nagrody za całokształt twórczości przyznawanej podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
 
Msza święta rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie. Następnie uczestnicy uroczystości przejadą na cmentarz Powązki Wojskowe. O godz. 13.00 spod bramy głównej nekropolii wyruszy kondukt pogrzebowy. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych.

Jerzy Gruza urodził się 4 kwietnia 1932 w Warszawie. W 1983 roku przeniósł się do Gdyni, gdzie przez 8 lat kierował zespołem Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej. Na okres jego współpracy z gdyńską sceną przypadają jej „złote lata”. Otworzyła je premiera „Skrzypka na dachu”, wystawionego po raz pierwszy w Polsce. Spektakl ten odniósł ogromny sukces nie tylko w Gdyni, ale też w całej Polsce i za granicą.

Następne lata to kolejne głośne premiery musicalowe: „My Fair Lady”, „Jesus Christ Superstar”, „Les Miserables”, „Człowiek z la Manchy” i „Żołnierz Królowej Madagaskaru”. 23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrał Platynowe Lwy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone