Nagrodzono mistrzów wiedzy komputerowej

15:50, 26.02.2020 D.D. Aktualizacja: 21:11, 27.02.2020
Skomentuj Daria Dunajska Daria Dunajska

Jubileuszowe XV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych odbyły się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. W tegorocznych mistrzostwach uczestniczyło 25 uczniów z 16 szkół podstawowych z Wejherowa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor placówki Piotr Litwin. Uczestnicy musieli napisać test z wiedzy informatycznej oraz wykazać się wiedzą z budowy komputera, elementów programowania, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, prezentacji multimedialnych i algorytmiki.

-Poziom zawodów był wysoki, a jednak uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego – mówi dyrektor szkoły Piotr Litwin.

W klasyfikacji końcowej drużyn klas IV-VI zwyciężyła SP nr 11, druga była SP nr 6 i trzecia również SP nr 6. Indywidualnie wśród tych klas wygrał Oliwier Kruk z SP nr 9. Drugie miejsce zajął Franciszek Józefczyk z SP nr 6 i trzecie miejsce Anna Glińska z SP nr 6. W klasyfikacji drużynowej klas VII-VIII zwyciężyła SP nr 6, druga była SP nr 8 i trzecia SP nr 5. Indywidualnie wśród tych klas wygrał Igor Roszman z SP nr 6. Drugie miejsce zajął Maciej Klawikowski z SP nr 6 i trzecie miejsce Agata Sulborska z SP nr 5.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów, które wręczał zastępca prezydenta miasta, dyrektor szkoły Piotr Litwin, dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych Andrzej Byczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców i sponsorzy. Patronat naukowy nad wydarzeniem objął Powiatowy Zespół Szkół nr 2.