Zamknij
REKLAMA

Uczniowie recytowali poezję i prozę

13:22, 15.03.2020 | U.M.
Skomentuj
REKLAMA

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbyły się miejskie eliminacje XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Śpiewanej.

-Już osiemnasty raz obserwuję zmagania uczestników miejskiego etapu konkursu i muszę przyznać, że poziom jest bardzo wyrównany – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza. –To znakomita okazja do przedstawienia piękna polskiej literatury, ojczystej mowy, a także doskonalenia sztuki interpretacji.

Organizatorem miejskiego etapu konkursu była Fabryka Kultury w Redzie. Do konkursu można było zgłosić się w dwóch odrębnych turniejach - Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej. W Redzie przeprowadzono tylko Turniej Recytatorski, którego uczestnicy przygotowali dwa utwory poetyckie lub jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 6 minut. Występy w trzech kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie: Tomasz Wiśniewski, Weronika Korthals i Mikołaj Ostrowski.

-Zwracaliśmy uwagę na takie elementy występu, jak dobór repertuaru, kultura mowy, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny – dodaje Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury.

Jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych dzieci młodsze od 1 do 3 klasy szkoły podstawowej, dzieci starsze od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej oraz młodzież z 7-8 klas szkoły podstawowej. W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła Sara Rybakowska, drugie miejsce Liwia Paczos i trzecie miejsce Karina Wieczorek. Wyróżnienia otrzymały Małgorzata Guth i Zofia Lenartowicz.

W kategorii dzieci starszych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pracel, drugie miejsce Konrad Wasiuta i trzecie miejsce Bartłomiej Dzieweczyński. Wyróżnienia przyznano Adrianowi Wołczek i Nikodemowi Zawadzkiemu. Natomiast w kategorii młodzieży zwyciężyła Sara Hinz, a drugie miejsce zajęła Dominika Czapp.

Laureaci wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Organizatorem powiatowego szczebla konkursu będzie Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych. Zwycięzcy powiatowi wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie.

Etap wojewódzki powinien odbyć się w drugiej połowie maja.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA