Zamknij
REKLAMA

Majówka w domu? Z Muzeum Emigracji!

15:30, 01.05.2020 | D.D.
Skomentuj Muzeum
REKLAMA

Zapraszamy na majówkę z Muzeum Emigracji w Gdyni, która poświęcona jest temu, co rodzinne i domowe, temu, co integruje rodzinę i zbliża ludzi do siebie. W harmonogramie wirtualnych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

Do dorosłych kierujemy dwa warsztaty przygotowane przez Sebastiana Kulisa roślinne porady „Warzywa i zioła na miejskim balkonie" oraz „Pielęgnacja roślin domowych".

Do rodziców i dzieci kierujemy warsztaty z zakresu edukacji kulinarno-żywieniowej „Jadać lokalnie, czyli jak?", przygotowany przez dietetyczkę i autorkę książek o żywieniu dzieci Katarzynę Błażejewska-Stuhr oraz cykl warsztatów konstrukcyjno-architektonicznych przygotowanych przez Martę Fass „Zaplanuj sobie pokój!", „Zbuduj sobie dom!" i „Zaplanuj sobie plac zabaw!".

Zapraszamy także na spotkanie z książką "System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego". Rozmowę z autorką, Agatą Twardoch poprowadzi Przemysław Chimczak.

Jak co roku o tej porze przywołujemy pamięć o Polonii i Polakach za granicą, którzy 2 maja obchodzą swoje święto. Tęsknota za domem albo poczucie utraty domu stały się udziałem wielu naszych rodaków, którym w różnych okresach dziejów przyszło żyć poza ojczystym krajem.

Poprzez kontakt z tradycją, podtrzymywanie wiary, czy kultywowanie wspólnych wartości, a przede wszystkim zaś poprzez pielęgnowanie rodzinnych więzów udawało im się zachować język, tożsamość i poczucie zakorzenienia, podczas gdy ich nowe ojczyzny okazywały się przyjazne, dawały im schronienie i stawały się ich drugim domem.

Zachęcamy do wysłuchania wybranych fragmentów wywiadów pochodzących z Archiwum Emigranta, w których emigranci i potomkowie polskich emigrantów opowiadają o znaczeniu słowa dom i o uczuciach jakie z nim się wiąże.

Pełny harmonogram wydarzeń dostępny na stronie Muzeum Emigracji w Gdyni www.polska1.pl

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA