Zamknij
REKLAMA

Książki, gry i wiele atrakcji w letniej bibliotece

14:37, 22.07.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Na tarasie wejherowskiego pałacu w okresie wakacyjnym po raz kolejny zagościł plenerowy punkt biblioteczny, który już na stałe wpisał się w harmonogram letnich wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Znajdzie się w nim zarówno oferta książek do wypożyczenia, jak i do czytania na wygodnych parkowych ławkach. Letni punkt biblioteczny otwarty będzie w czwartki i piątki w godz. 10 – 15.

Ciekawym urozmaiceniem tegorocznej edycji Letniej Biblioteki są gry mobilne, które zostały przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

- Pierwsza gra mobilna pn. „Wsłuchaj się w park” będzie pełniła funkcję audioprzewodnika. Wspólnie z WCK-em przygotowaliśmy propozycję spaceru po Parku Miejskim w Wejherowie w formie mobilnej gry miejskiej, opracowanej z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk – Plebanek. - Po jej ściągnięciu, osoby spacerujące po parku będą miały możliwość zwiedzić go zgodnie z wyznaczonymi punktami, w towarzystwie wirtualnego lektora, w wybranym przez siebie czasie. Wspomni on ciekawostki związane z historią parku oraz opowie o otaczającej przyrodzie. Spacer w formie mobilnej gry miejskiej to ciekawa możliwość spędzenia czasu w parku połączona z edukacją, co gwarantuje odkrywczo spędzony czas na świeżym powietrzu dla osób w każdym wieku.

Punktem startowym aplikacji jest Pałac Przebendowskich i Keyserlingków od strony tarasu. Druga gra mobilna pojawi się natomiast w sierpniu. Aplikacja będzie zwieńczeniem Letniej Biblioteki i powstanie we współpracy MBP z WCK-iem i wejherowskim muzeum.

- Każda z instytucji przygotuje swoją ścieżkę tej gry w odniesieniu do różnych zagadnień związanych z działalnością danych instytucji. Będzie to gra bardziej przygodowa, w której trzeba będzie wykonać określone zadania - dodaje Ewelina Magdziarczyk – Plebanek.Na otwarcie Letniej Biblioteki przybył zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, który podkreślił bardzo dobrą współpracę na linii miasto-muzuem-biblioteka, jednocześnie zachęcając do korzystania z plenerowego punktu bibliotecznego. W wydarzeniu udział wzięli także m.in. dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury Jolanta Rożyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk - Plebanek i prezes Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyna Laskowska.

Bliższe informacje, w tym wskazówki dotyczące bezpłatnej aplikacji, wkrótce będą dostępne na stronach: www.wck.org.pl oraz www.biblioteka.wejherowo.pl

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA