Zamknij
REKLAMA

Poznaj bliżej mieszkańców lasów

13:26, 01.05.2021 | D.D.
Skomentuj mat. prasowe
REKLAMA

Dlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać, jak się w nim należy zachowywać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasu” organizowanej przez pomorskie Centra Handlowe Auchan we współpracy z Lasami Państwowymi.

Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Naszą okolice otaczają liczne tereny zielone. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie gatunki roślin i zwierząt je zamieszkują oraz jak można je chronić. Dlatego warto wziąć udział w akcji edukacyjnej „Poznaj tajemnice lasu” organizowanej przez Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Port Rumia we współpracy z Lasami Państwowymi.

Od 4 do 18 maja będzie można obejrzeć wystawy edukacyjne, dzięki którym będzie można dowiedzieć się m.in.: jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także jak powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu.

Podczas wystawy będzie można również dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można potem umieścić w np.: w przydomowym ogrodzie. Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie centrów handlowych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%