Zamknij
REKLAMA

KLIMATyczny wrzesień w Bibliotece Miejskiej

12:05, 09.09.2021 | M.F
Skomentuj fot. FB Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
REKLAMA

Z propozycją ciekawych wydarzeń wychodzi Miejska Biblioteka Publiczna zapełniając regał eko książkami i nie tylko.

W bibliotece będą odbywały się też zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

Kamishibai jest to teatr z ilustracji, tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii przy użyciu obrazów wykonywanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, otwartej częściowo skrzyneczki z drewna lub innego materiału. Pełni ona rolę sceny\ekranu, nazywana butai czyli scena. Na kartonowych malowidłach umieszczane są kolejne fragmenty historii i wraz z postępem jej opowiadania wymienia się je. Na tyle obrazka jest jego miniaturowa wersja oraz tekst. Źródła kamishibai odnajdujemy w XII wieku, w czasach gdy w buddyjskich świątyniach mnisi za pomocą zwijanych rulonów z historiami obrazkowymi, przekazywali umoralniające opowieści niepiśmiennej publiczności.

żródło: wikipedia.pl

Tytuły przedstawień:

 „Po drugiej stronie gór (woda)”,

„Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka” (współzależność, ziemia jako jeden organizm; coś, co dzieje się tysiące km od nas, wpływa na nas i naszą rzeczywistość klimatyczną),

„Szkoła” (porusza tematykę zmian klimatu, które bezpośrednio ograniczają podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do edukacji),

„Przygody pingwinka Pingo: nieznośne śmieci w oceanach”, „Przygody pingwinka Pingo: kreatywny recycling i tajemnicza skrzynia”.

Inną propozycją zajęć są warsztaty z EkoPaki, czyli zabawy empiryczne z materiałów recyklingowych, dzięki nim dzieci i młodzież będą mogły poznać wiadomości i ciekawostki o wybranym materiale, ale i również kreatywne sposoby na wykorzystanie go oraz przeprowadzić na nim doświadczenia. Zajęcia „Papier” - dzieci klas I-III SP oraz „Aluminium” - młodzież klas IV-VI SP.

Odbędzie się także  pogadanka dla klas siódmych i ósmych szkół podstawowych „Jak ja przyczyniam się do zmiany klimatu”.

Aby umówić się na spotkania należy skontaktować się z Wypożyczalnią dla Dzieci i Młodzieży, tel.: 58-677-65-75.

fot.pixabay.com

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%