Zamknij
REKLAMA

Koncert Bożonarodzeniowy w Bojanie

14:00, 04.01.2022 | .
Skomentuj Fot. gcksir.szemud.pl
REKLAMA

Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Jadwigi Królowej w Bojanie wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają na doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się tradycyjnie w święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 17.00 w parafialnym kościele w Bojanie.

W Koncercie z repertuarem kolędowym wystąpią Żeński Zespół Wokalny i Schola Dziecięca „Jagiellonki”. Oba zespoły działają przy bojańskiej parafii i od początku ich istnienia, czyli już od 24 lat, prowadzi je  Aleksandra Perz. Gościnnie zagra Orkiestra Dęta Gminy Szemud pod kierunkiem Wojciecha Kubika. Z zespołem zaśpiewają Małgorzata Kaszubowska, Jarosław Timur Gawryś oraz Aleksandra Perz.

Gościem specjalnym Koncertu będzie duet „L’ aperitif”, który wystąpi w programie „L’APERITIF ŚWIĄTECZNIE”. Jest to wyjątkowa, bożonarodzeniowa odsłona duetu, który tworzą wokalistka Daria Zaradkiewicz oraz akordeonista Paweł A. Nowak.

Miłą Gwiazdką Koncertu będzie młodziutka skrzypaczka Zoja Syguda. 12-letnia mieszkanka Koleczkowa, zaledwie od 3,5 roku ucząca się gry na skrzypcach w wejherowskiej Szkole Muzycznej, a już odnosząca znaczące, nawet międzynarodowe sukcesy. Tylko w ostatnim czasie wygrała Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Muzycy grając z wirtuozerią repertuar znacznie wykraczający ponad standardowe umiejętności dziecka. Wzięła udział w talent show na Węgrzech, gdzie przez zasiadającą w Jury divę operową Alicję Węgorzewską, została nazwana „nadzieją polskiej wiolinistyki”. Sukcesów na koncie młodziutkiej skrzypaczki jest znacznie więcej, a jeszcze do niedawna nie miała nawet swojego instrumentu. Skrzypce chciała zakupić za nagrodę pieniężną z wygranej w talent show. Jej historię usłyszał węgierski ceniony lutnik Pál Rácz, który podarował jej wymarzony instrument.

Zapraszamy na koncert kolęd i świątecznych melodii zakorzenionych w polskiej tradycji, ale i nie tylko! Niepowtarzalne aranżacje, charyzmatyczny wokal oraz piękne brzmienie koncertowego akordeonu – sprawią, że magia Świąt zostanie zamknięta w dźwiękach!

Warto (...) cieszyć się świąteczną atmosferą i rozbrzmiewającą w najróżniejszych barwach muzyką skomponowaną specjalnie na Boże Narodzenie. (Organizatorzy)

Źródło: gcksir.szemud.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%