Zamknij
REKLAMA

Wystawa Janusza Zabłockiego „Florystyka, moje życie”

09:00, 16.01.2022 | KL
Skomentuj Fot. powiatwejherowski/fb
REKLAMA

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie otwarto wystawę prac Janusza Zabłockiego pt. „Florystyka, moje życie”. Pan Janusz wystawił swoje prace pierwszy raz. Głównie znany jest i na tym polu ma ogromne osiągnięcia, jako florysta, a od 20 lat jego pasją jest także malarstwo.

„Florystyka, moje życie” to tytuł pierwszej wystawy malarskiej Janusza Zabłockiego otwartej w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Prawdziwym malarstwem artysta zajął się około 2000r.

Tworząc bukiety z kwiatów żywych to tak jak malować bukiet, zachować dobór kolorów, proporcje, perspektywę… - mówi Janusz Zabłocki.

Janusz Zabłocki od 53 lat zajmuje się produkcją ogrodniczą, przede wszystkim kwiaciarsko-szkółkarską, jak również profesjonalnym układaniem bukietów oraz kompozycji kwiatowych. Prace Pana Janusza były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, również poza granicami kraju.

Osiągnięcia artysty:

  • I miejsce w konkursie na IV Targach Ogrodniczych "Garden Party" - "JESIENNA NIESPODZIANKA" W Gdyni w 1997r.,
  • Nagroda publiczności oraz III miejsce za wiązankę ślubną w 1998r.,
  • nagroda specjalna w kategorii "TWOJE OKNO W KWIATACH" oraz III miejsce za całokształt wykonanych kompozycji na I Małopolskim konkursie kompozycji kwiatowych w Krakowie,
  • I miejsce za kompozycję kwiatową "POWITANIE MANILA 2000” w konkursie eliminacyjnym TELEFLOR INTERNATIONAL w 1999r. w Warszawie,
  • finalista międzynarodowego konkursu florystycznego organizowanego pod patronatem TELEFLOR INTERNATIONAL w Manili na Filipinach w 2000r.,
  • nagroda za całokształt osiągnięć w dziedzinie "FLORYSTYKA" "NAJWYŻSZE UZNANIE DLA NAJLEPSZEGO FLORYSTY" od EUROFLORIST-POLSKA w 2000r.

Wystawę malarstwa Pana Janusza można oglądać w Pałacu przy ul. Zamkowej 2a do końca marca 2022r.

Źródło: muzeum.wejherowo.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%