Zamknij
REKLAMA

Koncert Polskiej Muzyki Filmowej na 100-lecie Chóru św. Cecylii w Rumi

11.40, 29.05.2022 Kl
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Chór św. Cecylii z Rumi, najstarszy chór mieszany w powiecie wejherowskim, zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej w ramach obchodów 100-lecia działalności oraz 25-lecia pracy artystycznej jego dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego. W programie muzyka Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego i ARTur'a Moon'a. Gościnnie wystąpią gwiazdy międzynarodowych scen muzycznych.

W przyszłą niedzielę, 5 czerwca o godzinie 17:00, we wnętrzach neorenesansowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi odbędzie się niezwykła muzyczna uczta - Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. Koncert z okazji obchodów 100-lecia działalności najstarszego chóru mieszanego w powiecie wejherowskim, chóru św. Cecylii.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest maestro Krzysztof Brzozowski, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Pod jego dyrekcją usłyszymy zarówno Chór św. Cecylii, jak i Pomorską Orkiestrę Symfoniczną.

W przepięknej przestrzeni Kościoła wybrzmią utwory Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego, m.in. z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota”, „Ogniem i Mieczem” czy „Portret damy”. Do ponad 100-osobowego zespołu na scenie dołączą także wybitni soliści polskich i światowych scen muzycznych: Edyta Piasecka wybitna polska sopranistka specjalizująca się zarówno w muzyce operowej, jak i kantatowo-oratoryjnej oraz ARTur Moon, który wystąpi w podwójnej roli – pianisty oraz kompozytora. Autorski projekt ARTura pt. „Koncerty w ciemności” podbija świat, zdobywając uznanie nie tylko w Europie i Ameryce, ale także w Azji.

Jednym z finalnych utworów Koncertu będzie wspólne wykonanie kompozycji autorstwa Moon’a pt. „Niebiańska Droga”, w którym szczególną rolę będzie miała partia sopranu Edyty Piaseckiej.

Źródło: UM Rumia

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%