Zamknij
REKLAMA

Lokalni działacze kultury nagrodzeni medalami

10.48, 01.10.2022 KL Aktualizacja: 11.04, 01.10.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie
REKLAMA

W ramach obchodów Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego odbyła się uroczysta Gala Kultury, w trakcie której nagrodzono osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji lokalnej kultury. Wyróżnieni otrzymali Medal „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”.

Gala Kultury Powiatu Wejherowskiego 2022 odbyła się w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. W trakcie wydarzenia Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” nagrodzono osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji lokalnej kultury. Medalami uhonorowano: Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”, Klub Hafciarski „Tulpa”, Jaromirę Labuddę, Justynę Pomierską, Leszka Walkowiaka, Waldemara Szczypiora, Wandę Kantecką oraz Mieczysława Formelę. Ponadto Nagrodą Remusa, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, wyróżniono Marka Gerwatowskiego z Rumi.

Dziękuję twórcom, działaczom kultury, regionalistom oraz organizacjom za upowszechnianie i propagowanie kultury kaszubskiej, kultywowanie lokalnej tradycji oraz przekazywanie w różnych formach bogatej historii Ziemi Wejherowskiej. To dzięki Wam Drodzy Laureaci nasza tradycja i kultura kaszubska jest wciąż żywa i niezmiennie urzeka nas swoim pięknem i unikatowością – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W wydarzeniu udział wzięła delegacja z Rejonu Święciańskiego, z którym od wielu lat współpracuje Powiat Wejherowski. Goście z zaprzyjaźnionego samorządu przyjechali z zespołem „Aukstaitija”, który wystąpił podczas Gali. Spotkanie uświetnił także występ chóru „Camerata Musicale” oraz Artura Sychowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%