Zamknij
REKLAMA

Powiatowa Biblioteka zaprasza na spotkanie z Zofią Szachrnowską-Olesiejuk

09.52, 26.11.2022 KL Aktualizacja: 10.04, 26.11.2022
Skomentuj Fot. PBP w Wejherowie
REKLAMA

Już w poniedziałek, 28 listopada Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na spotkanie z tłumaczką literatury, przewodniczącą Oddziału Północnego Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury - Zofią Szachrnowską-Olesiejuk. Spotkanie odbędzie się w ramach programu DKK Pomorskie.

Zofia Szachnowska-Olesiejuk jest absolwentką filologii angielskiej oraz translatoryki na Uniwersytecie Gdańskim. Tłumaczeniami literackimi zajmuje się od czternastu lat. W jej dorobku translatorskim znajduje się około 30 przekładów, obejmujących zarówno beletrystykę, jak i literaturę popularnonaukową, a także teksty poetyckie oraz utwory muzyczne. W latach 2018-2021 pełniła funkcję sekretarza Oddziału Północnego Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, a od ubiegłego roku jest jego przewodniczącą. W wolnych chwilach podróżuje po świecie, chodzi do teatru, pływa w każdych możliwych okolicznościach, jeździ na rowerze, realizuje się muzycznie śpiewając własne teksty w alt-bluesowym zespole Moja Droga Wendy i pije hektolitry kawy. Mieszka w Gdyni z mężem, córką i psem.

Powiatowa Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych na to inspirujące spotkanie w najbliższy poniedziałek 28 listopada do swojej siedziby w Wejherowie na ul. Dworcowej 7, na godzinę 17:00.

Wydarzenie zorganizowano w ramach programu DKK Pomorskie, dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: PBP w Wejherowie

 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%