W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego w Redzie odbył się wernisaż z okazji 30-lecia twórczości artystycznej Brygidy Śniateckiej – artystki urodzonej i mieszkającej w Redzie.
Brygida Śniatecka tworzy różnymi technikami takimi jak olej, pastele, akwarela, a jej ulubionymi tematami są krajobrazy i kwiaty w rozmaitych odsłonach. Dorobek 30 lat pracy twórczej malarki to wystawy indywidualne, zbiorowe w kraju i za granicą, ilustracje do książek pisarzy kaszubskich oraz kalendarzy.
Rozmowę z bohaterką wydarzenia prowadziła dyrektor MBP Katarzyna Zielińska. Artystka opowiedziała gościom wernisażu m.in. o początkach swojego zainteresowania malarstwem i dotychczasowym dorobku. Była też niespodzianka, która miło zaskoczyła publiczność – wśród obecnych został rozlosowany obraz artystki.
fot. Michał Kaczmarek
Brygida Śniatecka jest członkinią takich stowarzyszeń jak Kunszt w Redzie, Pasja w Wejherowie czy KSA w Gościcinie. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymała medal Zasłużony dla Miasta Redy oraz Zasłużony dla Powiatu Wejherowskiego. Jej prace można oglądać w godzinach pracy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie.
fot. Michał Kaczmarek
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz