Zamknij
REKLAMA

Nie zatrzymał się do kontroli - przyspieszył i zaczął uciekać

15:07, 20.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu, teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji z Redy, w piątek przed godziną 20:00 nadali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania kierowcy audi. Mężczyzna jednak zignorował wydane polecenie do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i po krótkiej chwili zatrzymali audi na ul. Spółdzielczej. Sprawdzenie trzeźwości kierującego 28-latka wykazało, że był on trzeźwy. Od kierowcy została pobrana krew do analizy, w celu sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem innych substancji zabronionych. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Kierowcy, którzy  nie stosują się do obowiązujących przepisów i decydują się na ucieczkę przed policjantami popełniają przestępstwo i narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%