Zamknij
REKLAMA

Rozwiązana sprawa usiłowania zabójstwa młodej kobiety

14.30, 06.10.2022 KL
Skomentuj Fot. Kadr z filmu/KPP Wejherowo
REKLAMA

Policjanci z Rumi zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło 18 sierpnia 2022 roku. Mężczyzna odpowiedzialny za to przestępstwo został zatrzymany poza granicami kraju. Karę poniosą także świadkowie zdarzenia, którzy nie reagowali i nie udzielili kobiecie pomocy.

Policjanci pracując nad sprawą, w której poszkodowana została 34- latka, ustalili okoliczności oraz przebieg zdarzenia. Młoda kobieta została dotkliwie pobita przez 38-latka, a przebywające na miejscu zdarzenia dwie inne osoby nie reagowały oraz nie udzieliły jej pomocy. Funkcjonariusze ustalili tożsamość świadków zdarzenia i osoby te usłyszały zarzuty. Z kolei sprawca usiłowania zabójstwa, jak ustalili policjanci, niezwłocznie po zdarzeniu wyjechał do Holandii. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania, co skutkowało jego aresztowaniem na początku września.

Obecnie Policja czeka na decyzję o przekazaniu mężczyzny do Polski. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wejherowo

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%