Ochotnicza Straż Pożarna w Redzie wczoraj po godzinie 13:00 została wezwana do pożaru samochodu osobowego na ulicy 12 Marca w Redzie. Akcja gaszenia Jeepa trwała blisko 2 godziny.
Do akcji wyruszył zastęp GBA Mercedes z obsadą liczącą 5 ratowników. Strażacy na miejscu zastali palącego się Jeepa, był stał cały w płomieniach. W pojeździe znajdowała się butla z gazem LPG, który ulatniając się poprzez zawór bezpieczeństwa uległ zapłonowi.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia - na płonący pojazd podali dwa prądy wody w natarciu. Po wstępnym opanowaniu pożaru podali kolejne dwa prądy wody, które chłodziły butlę z gazem w czasie wypalania się jej zawartości. Na zakończenie wnętrze pojazdu pokryli pianą ciężką, aby wykluczyć ponowny zapłon.
Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny. Najważniejsze, że nie doszło do wybuchu butli. Na miejscu zdarzenia obecny był także zastęp z JRG Rumia oraz patrol policji.
Źródło: OSP Reda
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz