Zamknij
REKLAMA

Uderzył w słup. Chciał przekupić policjantów

12:54, 10.07.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Za próbę wręczenia łapówki policjantom odpowie 19-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Pijany kierowca uderzył w słup oświetleniowy, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

W miniony weekend redzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w przydrożną lampę. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze nie zastali jednak kierującego. Po chwili do mundurowych podjechał pijany cyklista, który oświadczył, że przed chwilą wskazanym pojazdem uderzył w słup oświetleniowy.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że 19-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowanie pod wpływem alkoholu nie było jego jedynym przewinieniem. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał zaoferować policjantom łapówkę w zamian za puszczenie go do domu i „zapomnienie o sprawie”. Jak relacjonują funkcjonariusze, 19-latek włożył plik pieniędzy do kieszeni spodni munduru jednego z policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. 19-letni kierowca musi się jednak liczyć z dużo wyższą karą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do dziesięciu lat.Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone