Zamknij
REKLAMA

Kierowcy, noga z gazu! Trwa akcja policji

07:21, 08.01.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, a także ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

- W trakcie prowadzonych działań wykorzystywane są ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator – informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Policjanci zwracają uwagę też na inne wykroczenia, mające wpływ na bezpieczeństwo kierującego oraz pasażerów, w tym korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie najmłodszych. Nadto każdy zatrzymany do kontroli zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Mogą brać w niech udział dwie, trzy lub więcej załóg radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku trasy.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

KierowcaKierowca

0 0

Ciekawe czym mierzą ta prędkość jak ultra lite to mogą mierzyć i mierzyć :) 08:58, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca bombowcaKierowca bombowca

0 3

Fajna akcja, co jakiś czas niech o sobie przypominają :) Jeżdżę dopiero dwa lata, ale dużo się zmieniło na naszych ulicach, czuję się bezpieczniej. A policja coraz mniej kojarzy mi się z mandatami za wszystko i podbijaniem statystyk. Bardzo dobra zmiana :) 11:04, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone