Zamknij
REKLAMA

Złodziej zwłok uniknie kary. Jest niepoczytalny

14:23, 07.02.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. archiwum

Gdański sąd orzekł, że mężczyzna, który rozkopywał groby i kradł ludzkie szczątki, nie będzie karany. Biegli uznali, że Dariusz R. jest niepoczytalny, w związku z czym umieszczony zostanie w szpitalu psychiatrycznym.

O umorzenie postępowania przeciwko mężczyźnie, który rozkopywał groby i zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Wniosek został rozpoznany na posiedzeniu, które odbyło się w czwartek. Decyzja jest nieprawomocna.

- Powołani w sprawie biegli orzekli, że podejrzany jest chory psychicznie – informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Dokonując zarzuconych mu czynów, miał zniesioną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem. Biegli stwierdzili również, że z uwagi na stan zdrowia psychicznego podejrzanego, celem zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynów o znacznej szkodliwości społecznej, wymaga pobytu w szpitalu psychiatrycznym.

Wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środka zabezpieczającego obejmował 12 z 14 zarzuconych podejrzanemu przestępstw popełnionych w 2005 roku na cmentarzu w Gdańsku oraz w latach 2015-2017 na cmentarzach w Gdańsku, Rumi, Lęborku oraz Olsztynie. Przypomnijmy, że Dariusza R. zatrzymano w listopadzie 2017 roku.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone