Zamknij
REKLAMA

17-latka zginęła w wypadku. Jest akt oskarżenia

13:11, 13.05.2019 | A.W
Skomentuj
Fot. KPP w Kartuzach
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach aktem oskarżenia zakończyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła m.in. nastoletnia mieszkanka powiatu wejherowskiego. Za spowodowanie tragicznego zdarzenia odpowie 19-letni kierowca, który był pod wpływem amfetaminy.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia w miejscowości Żukowo. Kierujący samochodem marki VW Golf, 19-letni mężczyzna, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, mężczyzna zjechał gwałtownie na prawy pas ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, a następnie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem marki Volvo.

- Jak ustalono, mężczyzna jechał z prędkością około 120 km/h – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Wyprzedzając w miejscu niedozwolonym i przekraczając, dopuszczalną prędkości o 70 km/h naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego.

Dodatkowo okazało się, że kierujący był pod wpływem działania środka odurzającego, a dokładniej amfetaminy. W wyniku styczniowego wypadku śmierć poniosły dwie osoby, które podróżowały golfem, 17-latka i 18-latek.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k., zagrożonego karą pozbawienia wolności w wysokości nie niższej niż 2 lata. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W toku postępowania przygotowawczego mężczyzna został  tymczasowo aresztowany.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

a ona nie winna?a ona nie winna?

2 2

miala swiadomosc ze kierowca jest pod wplywem narkotykow...sama sobie zgotowala sobie ten los..... 08:10, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelniczkaczytelniczka

3 0

Cała trójka siebie warta, niestety...
Żal rodziców. 09:20, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

narkomani sa wszędzinarkomani sa wszędzi

5 0

co narkotyki sa legalne -nie
dlaczego za wskazanie dilera niema nagrody pieniężnej ??? wygląda jak przyzwolenie !!!
Wejherowie konopnicka przez kilka lat NARKOTYKI małolaci kupowali jak bułki .
dzieci nie skończyły szkoły ,zrujnowane życie i zdrowie swoje i rodziców . celowo są uzależniani kodeiną, dopalaczami innymi substancjami .
Natychmiast wprowadzić nagrodę pieniężna za wskazanie dilera śmiercią . 11:11, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA