Zamknij
REKLAMA

Wiemy, gdzie będą prowadzone wzmożone kontrole

07:12, 10.06.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj, w czwartek i przyszły wtorek wejherowscy policjanci będą prowadzić działania w ramach akcji „Prędkość”. Na patrole policji będzie można natknąć się na ul. Wybickiego w Bojanie.

Głównym celem działań ma być zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia.

- Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – zapewnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie. - Sprawdzimy także, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy – dodaje.

Mundurowi przypominają, że bardzo często do ciężkich wypadków dochodzi, kiedy jest ładna pogoda. Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy często przeceniają swoje umiejętności, przekraczając dozwoloną prędkość, czego następstwem są tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone