Zamknij
REKLAMA

Ładunek wybuchowy i pożar w Urzędzie Miasta

13:20, 27.08.2019 | źródło: KPP w Wejherowie
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci, pirotechnicy i przedstawiciele służb ratowniczych wzięli udział w poniedziałkowych ćwiczeniach na terenie Urzędu Miasta w Redzie. Trenowali działania w związku z pożarem i podłożeniem ładunku wybuchowego.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń po godz. 10 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pożarze i zadymieniu kilku pomieszczeń w budynku redzkiego magistratu. Zadanie policjantów polegało na organizacji ruchu drogowego.

- Funkcjonariusze dbali o to, aby podczas trwania akcji gaśniczej i oddymiania pomieszczeń nikt nie wszedł na teren prowadzenia akcji ratowniczej – wyjaśniają przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kolejnym symulowanym zdarzeniem było odnalezienie na parterze budynku kartonowego pakunku z napisem: „To jest bomba”. Informacja o znalezisku niezwłocznie trafiła do funkcjonariusza z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który przybył na miejsce i dokonał identyfikacji pakunku. Paczka zgodnie z założeniami okazała się atrapą ładunku wybuchowego.

Jak zapewniają policjanci, tego rodzaju akcje mają na celu doskonalenie współdziałania sił policyjnych różnych szczebli z podmiotami pozapolicyjnymi oraz osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ludzi na zarządzanym przez nich terenie.

(źródło: KPP w Wejherowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Bla blaBla bla

4 0

Osoby które dały lajka w dół to mam nadzieję jak będzie ich dobytek palić się to nie przyjadą strażacy z doświadczeniem i będą uczyć się na ich majątku :) imbecyle wśród nas . 15:17, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KK

1 0

Patrzcie nie ma muzułmańskich uchodźców,a są próby zamachów bombowych.BRAWO STRAŻACY..... 21:26, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone