Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań Truck&Bus

19:19, 13.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj gdańscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, przeprowadzili działania pod nazwą "Truck & Bus". Mundurowi przyjrzeli się kierowcom autobusów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 60 policjantów drogówki. Stróże prawa skontrolowali łącznie 219 pojazdów, w tym 53 samochody ciężarowe i autobusy.

Policjanci zakwestionowali stan techniczny 20 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, a 9 samochodów nie zostały dopuszczonych do dalszej drogi. We wszystkich tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze przeprowadzili też kontrolę dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów i nacisków osi w tych pojazdach. W 13 przypadkach ujawniono, że samochody zatrzymane do kontroli są przeładowane. Wśród nich był kierowca samochodu dostawczego mercedes sprinter, którego pojazd wraz z ładunkiem przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o 1,5 tony.

Za ujawnione wykroczenia nałożyli na kierujących 83 mandaty, a przeciwko 4 kierowcom został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Ujawnili 19 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w tym 3 przez kierujących pojazdami ciężarowymi. W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymano też jedną osobę poszukiwaną i 39-letniego kierowcę volkswagena, który był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

wzorowowzorowo

1 0

takich akcji powinno być więcej 11:16, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone