Zamknij
REKLAMA

Członkowie mafii lekowej z aptek w Redzie, Rumi i Wejherowie

15:49, 21.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pracowali nad sprawą nielegalnej dystrybucji leków. Pod koniec roku funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, zablokowali na kontach sprawców ponad 10 mln zł, zabezpieczyli luksusowe samochody, biżuterię oraz pieniądze.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali dotychczas zgromadzony materiał procesowy, zdobyli kolejne informacje i ustalili następne osoby uwikłane w tzw. odwrócony łańcuch dystrybucji leków. Sprawcy to kierownicy i pracownicy aptek w trójmieście, Rumi, Wejherowie, Redzie oraz w Pszczółkach.

W środę podczas koordynowanych działań o godz. 6.00 ponad 40 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zwalczających przestępczość gospodarczą oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jednocześnie weszło do kilkunastu mieszkań ustalonych osób.

Funkcjonariusze zatrzymali 16 osób zamieszanych w przestępczy proceder. Sprawcy w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji, na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowania, skupowali z aptek deficytowe leki, głównie ratujące życie, a następnie znacznie drożej sprzedawali je m.in. za granicę.

Nielegalna działalność dotyczyła m.in. leków po przeszczepowych, stosowanych w leczeniu onkologicznym, przeciwzakrzepowych i kardiologicznych, w tym leków deficytowych ratujących życie.

Sprawcy usłyszeli m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ukarać ukarać

19 0

dorabiać się na ludzkiej krzywdzie najwyższa z możliwych kar 18:46, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziękujemy dziękujemy

6 0

wzorowa akcja 20:24, 22.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

surowo karaćsurowo karać

4 0

ciekawe ile przekrętów zrobili jeszcze 22:18, 22.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pikipiki

6 5

Temat mafii lekowej opisywał Urban z 7 lat temu i nic nie robiono z tym .Teraz potrzeba pokazać skuteczność władzy i zamykaja płotki -Urban opisywał grubsze ryby .No nic ,lud kupi to i pomyśli (he he) "jaka ta władza skuteczna" a ci co ciągna z tego prawdziwa kasę są nie do ruszenia .Acha -Urban jest zły i be ,więc przepraszam ,że wskazałem go tutaj ,ale jakoś tak jest ,że najpierw przekręty opisywane są w NIE ,a dopiero za iles miesięcy ,lat nagle tzw dziennikarze róznych czasopism odkrywają już odkryte . 16:18, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone