Zamknij
REKLAMA

Hakerzy oszukują na koronawirusa

20:03, 19.03.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
mat.prasowe

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się Covid-19 zaczyna być wykorzystywana przez przestępców do oszustw i wyłudzeń. Pojawiają się fałszywe informacje oraz groźby finansowe. Tego typu wiadomości wraz z linkami możemy otrzymać poprzez pocztę elektroniczną, telefon, jak i w portalach społecznościowych. Nie zapominajmy nie tylko o zadbaniu o swoje zdrowie, ale także dane osobowe.

Za pośrednictwem m.in. fikcyjnych stron internetowych lub wiadomości e-mail oszuści chcą wyłudzić od nas dane osobowe i pieniądze. Nierzadko klikając z pozoru zwykły link otwieramy drogę hackerom do naszego komputera.

Istotne jest, by nie pobierać załączonych w mailu plików, nie odpowiadać na tego typu wezwania. Pod żadnym pozorem nie należy wysyłać także pieniędzy na podane numery kont. Jeśli dany e-mail zasieje wątpliwość, najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z instytucją/ firmą, pod którą oszuści mogą się podszywa.

W tym trudnym okresie musimy dbać nie tylko o higienę naszych rąk, ale również cybernetyczną. Przestępcy działają dziś bardzo szybko, a podejmowane przez nich kroki wyglądają niezwykle wiarygodnie. Pliki, które przesyłają do swoich ofiar bardzo często zawierają idealnie podrobione podpisy i pieczątki.

Pamiętajmy, że dla przestępców wartościowe są również nasze dane logowania do np. Facebooka, który umożliwi im okradanie naszych znajomych oraz propagowanie fałszywych wiadomości.

Osoby próbujące wyłudzić jakiekolwiek pieniądze, niezależnie czy to od firm, czy też osób prywatnych sięgają po coraz to bardziej wyrafinowane i dopracowane sposoby.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone