Zamknij
REKLAMA

21-latek w Redzie bez dowodu, polisy i uprawnień

07:00, 28.03.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Po 16:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali na w Redzie na ul. Leśnej do kontroli drogowej kierowcę samochodu seat Toledo, którym kierował 21-latek. Podczas legitymowania kierowcy okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania. Zostały mu cofnięte przez uprawniony organ.

Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. W trakcie kolejnych sprawdzeń, okazało się, że samochód którym kierował z uwagi na zły stan techniczny miał zatrzymany dowód rejestracyjny, a ponadto nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. Teraz sprawą kierowania cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego.

Kierowca seata popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykroczenie drogowe.

Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem beż ważnej polisy OC grozi konsekwencjami finansowymi do 5200 zł, ponieważ informacja zostaje przekazana do Funduszu Gwarancyjnego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

light lifelight life

0 0

Następny młody i gniewny . 22:24, 29.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA