Zamknij
REKLAMA

Akt oskarżenia za zabójstwo babci w Rumi

08:16, 28.03.2020 | D.D.
Skomentuj
Daria Dunajska
REKLAMA

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zakończyła postępowanie przeciwko 24-letniemu mężczyźnie z Rumi. Zarzucono mu popełnienie przestępstwa zabójstwa babci oraz rozboju na byłej partnerce.

Do zdarzenia doszło 19 września 2019 roku w Rumi. Policja została powiadomiona, że z drugiego piętra wieżowca wypadła kobieta. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła. Ustalono, że 80-latka została wypchnięta przez okno przez swojego wnuka.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że przyczyną śmierci babci był wstrząs urazowy oraz niewydolność oddechowa, będące skutkiem  licznych uszkodzeń ciała, do których doszło podczas upadku z wysokości.

Ustalono, że mężczyzna przyszedł do babci z żądaniem wydania mu pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła, została przez niego wypchnięta przez okno. Z mieszkania zabrał należące do pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 578 zł, biżuterię oraz telefony komórkowe o łącznej wartości 565 zł.

Wcześniej był u swojej byłej partnerki, od której zażądał pieniędzy ale kobieta odmówiła. Gdy próbowała wyjść z mieszkania, mężczyzna zablokował jej drzwi, a następnie użył siły. Pokrzywdzona wyciągnęła z portfela 20 zł, które mężczyzna zabrał i wyszedł z mieszkania.

24-latek został zatrzymany tego samego dnia przez policjantów.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw: rozboju oraz zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do ich popełnienia. Przebywa w areszcie. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkoMieszko

1 14

Może miała koronavirusa? :D 17:21, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hhhhhh

0 0

ty d.......... 07:59, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA