Zamknij
REKLAMA

Gang włamywał się do hurtowni, gospodarstw i bankomatów

07:22, 21.05.2020 | D.D.
Skomentuj
CBSP
REKLAMA

Członkowie rozbitej grupy przestępczej są podejrzani o kradzieże z włamaniami do hurtowni, gospodarstw rolnych, a nawet bankomatów. Ich łupem oprócz pieniędzy, padały głównie środki ochrony roślin i materiał siewny.

Śledztwo nadzorowane jest przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Członkowie grupy są podejrzani o kradzieże z włamaniami do hurtowni z chemią rolną, bankomatów oraz wielkoareałowych gospodarstw rolnych. Ich celem były pieniądze, środki ochrony roślin oraz materiał siewny.

Gang mógł działać na przestrzeni kilkunastu lat na terenie województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego czy kujawsko-pomorskiego. Według wstępnych szacunków zarobili co najmniej 1,5 miliona złotych.

Policjanci przeprowadzili działania na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, podczas których zatrzymali 8 osób w wieku od 38 do 45 lat. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania i użytkowania znaleźli i zabezpieczyli trzy jednostki nielegalnej broni palnej długiej, w tym jedną z tłumikiem, 60 sztuk amunicji ostrej karabinowej, ponad 6 kg marihuany oraz amfetaminę i MDMA.

Zabezpieczono przyrządy mogące służyć do ważenia i porcjowania narkotyków, telefony komórkowe, karty SIM, odzież roboczą, łomy i inne narzędzia. Policjanci zabezpieczyli hurtowe ilości środków ochrony roślin i dwie palety nasion kukurydzy, towar mogący pochodzić z przestępstwa. Zabezpieczono również prawie 70 tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił siedmiu zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się włamaniami i kradzieżą środków ochrony roślin. Dodatkowo niektórzy podejrzani usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji czy obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Łącznie podejrzanym przedstawiono czterdzieści trzy zarzuty.

Sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się z pozostałymi osobami podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzają m.in. czy podejrzani nie mają innych przestępstw na swoim koncie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JJ

5 0

1.5mln zł podzielić przez 10lat to jest 150tys rocznie. 150tys podzielić przez ośmiu to jest 18750zl rocznie. 18750 podzielić przez 12 mc to jest 1562,50zl.
Co za czasy.... żeby gangsterzy zarabiali mniej niż najniższa krajowa😂 08:28, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

0 0

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣Panie J 😂😂😂🤣🤣dobre haaahaaa bez kitu 🤣🤣🤣 04:47, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA