Zamknij
REKLAMA

Pijana matka z córką opiekowały się dziećmi

07:15, 23.06.2020 | D.D.
Skomentuj Policja
REKLAMA

Policjanci z Gdańska interweniowali wobec dwóch kobiet, które mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, opiekowały się czwórką dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Matka z córką były tak pijane, że nie były w stanie zająć się dziećmi. Najmłodsze dwukrotnie miało wypaść z wózka. Dzieci były przegrzane od słońca i głodne.

Wieczorem policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zostali zaalarmowani przez obsługę restauracji, że w lokalu przebywają dwie kobiety, które są pijane i mają pod opieką czwórkę dzieci. Z relacji wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka, a kobiety nie były w stanie się nim zająć.

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali mieszkanki Ełku, 45-letnią kobietę oraz jej 23-letnią córkę. Młodsza miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej matka ponad 2 promile. Kobiety miały opiekować się czwórkę swoich dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat.

Dzieci były głodne i przegrzane, więc policjanci dali im soki i swoje jedzenie. Zajęli również ich uwagę na czas trwania interwencji wobec kobiet, dając upominki.

Policjanci po rozmowie z dziećmi oraz z uwagi na informację o wypadnięciu z wózka najmłodszego z nich zdecydowali o wezwaniu karetki pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza 1,5 roczna dziewczynka z oparzeniami pierwszego stopnia została odwieziona do szpitala.

Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w którym pozostawały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.

Nietrzeźwe kobiety zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. 23-latka i jej 45-letnia matka usłyszą zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia swoich dzieci.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kokokoko

2 2

Czworo dzieci, więc co miesiąc na gorzałę jest dwa tysiące. 16:54, 23.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

0 0

Matko Boska. I tacy ludzie mają dzieci 🤬 w głowie się nie mieści. Teraz dzieciaki będą cierpieć bo matki od siedmiu bolisci musiały się nachlac. 01:23, 27.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA