Zamknij
REKLAMA

Trzy osoby zaginęły w powiecie wejherowskim

20:53, 23.11.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Podczas minionego weekendu policjanci otrzymali trzy informacje dotyczące zaginionych osób. Pierwsze zaginięcie dotyczyło mieszkańca Toliszczek i zgłoszone zostało w sobotę, następnie w niedzielę policjanci odnotowali kolejne dwa zaginięcia osób starszych.

Pierwsze zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło w sobotę i dotyczyło zaginięcia 84-letniego mieszkańca Toliszczek. Poszukiwania zorganizowane przez policjantów są prowadzone od soboty. W sobotę wraz ze strażakami prowadzili poszukiwania w rejonie miejscowości zaginięcia oraz w pobliskim terenie, w tym w lasach.

W niedzielę do działań poszukiwawczych został włączony policyjny śmigłowiec, w którym policjanci z góry ponownie przeszukiwali miejscowość i jej okolice (łąki i pola oraz tereny leśne) zwiększając obszar poszukiwań. W działaniach brali udział  strażacy, grupy poszukiwawcze z quadami. Podczas działań używany był także dron. W zakresie poszukiwań nawiązano współpracę z nadleśnictwami.

W niedzielę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 85-latki z Gminy Wejherowo. Kobieta wyszła około 15:00 z domu i do chwili obecnej nie powróciła. Rano w niedzielę widział ją ktoś z sąsiadów. Natychmiast zorganizowano kolejne poszukiwania i włączono strażaków i strażników miejskich. Sprawdzano także przystanki MZK i PKS oraz postoje Taxi. Sprawdzając rejon miasta Wejherowa zauważyli zaginioną kobietę. Podczas rozmowy okazało się, że jest zdezorientowana bo nie wiedziała, gdzie się znajduje ani w jaki sposób dotarła do Wejherowa.

Ostatnie zgłoszenie z weekendu dotyczyło sytuacji, w której 36-latek jadąc drogą na trasie Kostkowo – Rybno natrafił na błąkającego się starszego mężczyznę. Mężczyzna szedł drogą w kapciach. 36-latek przywiózł mężczyznę do wejherowskiej komendy, aby ustalić kim i skąd mężczyzna jest. W ten sposób dotarto do rodziny mężczyzny. Okazało się, że niepostrzeżenie opuścił miejsce swojego zamieszkania. Na szczęście przejeżdżający 36-letni kierowca go zauważył, nie był obojętny i zaopiekował się 81-latkiem i przywiózł do komendy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA